Rentowność bundów najwyższa od 7 tygodni

opublikowano: 19-04-2021, 18:31

Wydarzenia na niemieckiej scenie politycznej spowodowały wzrost rentowności obligacji 10-letnich Niemiec najwyżej lutego, informuje Reuters.

Po raz pierwszy od 40 lat niemiecka Partia Zielonych wysunęła kandydatkę na stanowisko kanclerz Niemiec. Choć szanse Annaleny Baerbock nie są duże, rynek uznał to za sygnał zapowiadający możliwe duże zmiany w niemieckiej polityce, zwiększające prawdopodobieństwo większych wydatków państwa.

- Ostatecznie Zieloni mogą być częścią rządzącej koalicji forsującą większe wydatki fiskalne – powiedział Antoine Bouvet, strateg rynku stóp w ING.

Reuters przypomina, że Holger Schmieding, ekonomista think tanku Berenberg jeszcze przed ogłoszeniem kandydatury Baerbock widział 95 proc. prawdopodobieństwo, że Zieloni wejdą do koalicyjnego rządu po wrześniowych wyborach.

Rentowność bundów nie zmieniała się w poniedziałek rano, ale po ogłoszeniu kandydatury Baerbock zaczęła rosnąć. W pewnym momencie osiągnęła minus 0,216 proc. i była najwyższa od 26 lutego. Obecnie wynosi minus 0,234 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane