Rentowność Bundów rekordowo niska

opublikowano: 14-10-2014, 18:07

Pierwsza negatywna wartość indeksu ZEW od 2012 roku wystraszyła inwestorów, którzy zaczęli szukać bezpieczeństwa w obligacjach Niemiec, donosi Reuters na swojej stronie internetowej.

Indeks nastrojów gospodarczych w Niemczech ZEW spadł w październiku do minus 3,6. Oczekiwano plus 1,0. Komentując ten odczyt główny ekonomista ZEW powiedział, że PKB Niemiec może spaść w trzecim kwartale co oznaczałoby wejście największej gospodarki eurolandu w recesję. Do tego rząd Niemiec obniżył prognozy wzrostu gospodarczego w 2014 i 2015 roku.

Inwestorzy zareagowali zwiększonymi zakupami obligacji Niemiec. Rentowność 10-letnich spadła do 0,837 proc. Rosnące oczekiwanie na dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez Europejski Bank Centralny spowodowało, że w dół poszły także rentowności 10-letnich obligacji Włoch i Hiszpanii, odpowiednio do 2,31 i 2,06 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rentowność Bundów rekordowo niska