Rentowności w USA w górę przez niemiecki PPI

opublikowano: 19-08-2022, 16:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rentowności obligacji USA rosną w piątek podążając śladem notowań długu w Europie, na które najmocniej wpłynęła wiadomość o rekordowym wzroście cen produkcji sprzedanej w Niemczech, informuje Reuters.

Rentowność obligacji 10-letnich USA rosła o ok. 9 pkt. bazowych do 2,975 proc., a 5-letnich do 3,107 proc. W obu przypadkach była największa od miesiąca.

- Epicentrum wzrostu rentowności obligacji jest w Europie – powiedział Reutersowi Matthew Miskin, strateg inwestycyjny z John Hancock Investment Management. - Niemiecki PPI wywołał falę wzrostową rentowności w Europie, która następnie rozeszła się po innych globalnych rynkach – dodał.

Ceny produkcji sprzedanej (PPI) wzrosły w lipcu w Niemczech o 37,2 proc. w ujęciu rocznym i o 5,3 proc. w porównaniu z czerwcem. To głównie skutek mocno drożejącej energii. Rentowność obligacji 10-letnich Niemiec wzrosła po tej wiadomości najwyżej od czterech miesięcy w związku z coraz mocniejszym przekonaniem o zbliżającej się stagflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane