Renzi: dobre czasy się skończyły

opublikowano: 16-06-2016, 11:58

Skończyły się dobre czasy dla pracowników sektora publicznego, którzy spędzali w pracy mniej czasu niż powinni, oświadczył premier Włoch, Matteo Renzi.

Rząd Włoch przyjął prawo, które pozwala łatwiej zwolnić pracowników sektora publicznego rzadko przebywających w pracy. To reakcja na serię wcześniejszych doniesień mediów o Włochach pracujących w sektorze publicznym, których często jedyna aktywność polegała na „podbijaniu karty pracy”.

- Dla tych, których przyłapano na podbiciu karty, a następnie opuszczeniu miejsca pracy, to koniec jazdy – ogłosił Renzi. - Ci, którzy tak robią, oszukują państwo i dlatego zostaną odesłani do domu – zadeklarował.

Zagrożeni utrata pracy mają być także przełożeni nierzetelnych pracowników, którzy przymykali oko na ich znikanie z pracy.

W październiku ubiegłego roku włoskie media donosiły o aresztowaniu 35 osób w San Remo w związku z oszustwami dotyczącymi czasu pracy. Głośna stała się sprawa policjanta, który każdego dnia rano w bieliźnie szedł podbić kartę pracy, a potem wracał dalej spać do łóżka. Policja finansowa nagrała także innych pracowników sektora publicznego, którzy po formalnym zgłoszeniu rozpoczęcia pracy udawali się na wycieczki turystyczne, zakupy lub spotkania z przyjaciółmi.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Renzi: dobre czasy się skończyły