Reprywatyzacja bez bonów?

Marcin Goralewski
opublikowano: 15-02-2005, 00:00

Dziś Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy o prawie do rekompensaty za przejęte przez skarb państwa nieruchomości i inny majątek. Chodzi o tzw. reprywatyzację.

— Nie udzielamy żadnych informacji na temat projektu do czasu jego zatwierdzenia przez rząd — usłyszeliśmy w biurze prasowym resortu, które przygotowało projekt.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że resort skarbu zakończył nad nim prace. Jego główne założenie to zwrot 15 proc. wartości zagarniętego majątku w formie bonów rekompensacyjnych. Roszczenia reprywatyzacyjne szacuje się na 40 mld zł, a liczbę wniosków na ponad 55 tys. Nie wiadomo jednak, czy przedstawiony dziś projekt nie został zmieniony. Pojawiły się głosy, że MSP może zrezygnować z bonów (które miałyby być oprocentowane jak obligacje skarbowe i notowane na giełdzie) na rzecz świadczeń pieniężnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu