Czytasz dzięki

Resort cyfryzacji zaleca zakupy on-line

AR
opublikowano: 12-03-2020, 16:36

W komunikacie rozesłanym do mediów Ministerstwo Cyfryzacji instruuje, jak w związku z koronawirusem zrobić zakupy przez Internet. I apeluje o to, aby pomóc w tym osobom starszym.

Rząd apeluje, aby w związku z  epidemią kornawirusa wszyscy unikali zatłoczonych miejsc, w tym także centrów handlowych i sklepów. Doświadczenia z innych krajów pokazują, że wirus, który zaczął atakować w Chinach, rozprzestrzenia się bardzo szybko. Choroba, którą wywołuje może prowadzić do śmierci. Większość przypadków śmiertelnych dotyczy osób starszych lub cierpiących wcześniej na inne choroby, w tym choroby przewlekłe. 

„Na ryzyko najbardziej narażone są osoby starsze. Warto im pomagać na różne sposoby. Jeden z nich – zakupy online” - pisze Ministerstwo Cyfryzacji.

Resort apeluje głownie do osób, które jeszcze nigdy nie kupowały codziennych zakupów przez Internet, aby się na to odważyły z pomocą bliskich. 

„Uspokajamy, robienie zakupów w sklepach internetowych nie jest ani trudne, ani dużo droższe niż w sklepach stacjonarnych” - czytamy w komunikacie. 

Ministerstwo ostrzega jednak  przed „pułapkami” 

„Uważajcie na super zniżki i wszelkiego rodzaju „popychacze” do działania. Jeżeli ktoś wyjątkowo intensywnie zachęca nas do zakupów, oferując dostępny tylko dziś „mega rabat”, bądźmy szczególnie czujni. To może być pułapka” - pisze resort.

- Robiąc zakupy w internecie trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie. Nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi, część próbuje wykorzystać obecną sytuację. Nie dajmy się im wykorzystać i okraść – apeluje minister cyfryzacji Marek Zagórski.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy