Resort finansów kocha boksowanie z cieniem

Jarosław Sroka
opublikowano: 05-11-2002, 00:00

Służby prasowe obecnego Ministerstwa Finansów na pewno przejdą do historii relacji między władzą wykonawczą a mediami. Problem jednak w tym, że nie będą to karty chwały, a raczej chały, fundowanej zresztą społeczeństwu z jego podatków.

Ostatnio pojawiła się nowa jakość — resort finansów już nie tylko zasypuje nas listami, które regularnie tytułuje „sprostowaniami”, a które w znakomitej większości nie są sprostowaniami w rozumieniu prawa prasowego. My mozolnie informujemy o tym MF. Jednak służby prasowe Grzegorza Kołodki nie dość, że nic sobie z naszych sugestii nie robią, to jeszcze zaczynają na nas donosić. Dotarło do nas pismo p.o. dyrektora biura prasowego MF (patrz reprodukcja obok), w którym wzywa on „PB” do opublikowania kilku tzw. sprostowań. Pismo ma jeszcze kilku dodatkowych adresatów: Centrum Informacyjne Rządu, Radę Etyki Mediów oraz „Właściciela Bonnier Business (Polska), Pana Waldemara Tevnella”.

Co widzimy na liście zarzutów? W pierwszym punkcie żądanie sprostowania, które... już dawno opublikowaliśmy! Po prostu resort finansów wysłał je nam dwa razy (za drugim razem z poprawkami), a po opublikowaniu przez „PB” odnotował to tylko raz. W związku z tym na słynnej stronie www.mf.gov.pl sprostowanie do tekstu o kantorach występuje dwa razy — jako opublikowane (na zielono) i tuż poniżej jako nieopublikowane (na czerwono). Z przykrością konstatujemy więc, że służby prasowe resortu finansów nie czytają tego, co same piszą, co dramatycznie osłabia ich argumentację w merytorycznej debacie.

Dalej na liście widnieją sprostowania, do których odnieśliśmy się już zarówno na łamach „PB”, jak i w specjalnej korespondencji do Biura Prasowego MF. Nie zamierzamy się powtarzać, nie mamy także zamiaru podpowiadać, w których wydaniach dziennika publikowaliśmy sprostowania i repliki. Wystarczy, że nasi czytelnicy łożą na pensję p.o. dyrektora.

Podmioty powiadomione o naszych nieprawościach — czyli Centrum Informacyjne Rządu i Radę Etyki Mediów — uprzejmie prosimy o roztoczenie opieki nad Biurem Prasowym Ministerstwa Finansów, które nie dość, że nie wykonuje dobrze swojej pracy, to jeszcze utrudnia pracę innym. Waldemara Tevnella zaś, PREZESA wydawnictwa Bonnier Business (Polska), prosimy o wyrozumiałość. W końcu urzędnik państwowy nie musi wiedzieć, kto jest WŁAŚCICIELEM kierowanej przez Pana firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Resort finansów kocha boksowanie z cieniem