Czytasz dzięki

Respiratory ze skrzyni biegów

opublikowano: 01-04-2020, 22:00

Motoryzacja walczy z epidemią. Seat buduje respiratory, Mercedes udostępnia linie produkcyjne, a Toyota motoryzuje szpitale.

Hiszpański producent aut rozpoczyna w fabryce w Martorell montaż automatycznych respiratorów. Prototyp urządzenia, nazwany OxyGEN, powstał we współpracy z firmą Protofy. XYZ. Do jego montażu zostaną wykorzystane elementy samochodów Seata, takie jak wałek główny skrzyni biegów czy zmodyfikowany silnik wycieraczek do szyb. Tym samym Seat dołączył do innych producentów motoryzacyjnych chcących pomóc w walce z koronawirusem. Kilka dni temu Mercedes- Benz zaoferował wsparcie przy produkcji sprzętu medycznego.

— Dysponujemy kompetentnym zespołem i wieloletnim doświadczeniem w technice druku 3D. Jesteśmy gotowi, by wnieść swój wkład w produkcję urządzeń medycznych — mówi Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz ds. produkcji i łańcucha dostaw.

Skoda natomiast wykorzystuje swój sprzęt, który na co dzień używany jest do opracowywania prototypów aut, do produkcji specjalistycznych masek z filtrem FFP3 dla personelu medycznego. Projekt maski został opracowany przez Czeski Instytut Informatyki, Robotyki i Cybernetyki oraz Politechnikę Czeską w Pradze i został udostępniony za darmo. W walkę z koronawirusem włączają się również lokalni importerzy i dilerzy. Polski importer Toyoty we współpracy z autoryzowanymi dilerami marki użyczy szpitalom zakaźnym flotę 40 samochodów. Auta rozdysponowane będą wśród 20 szpitali zakaźnych i będą wykorzystywane do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu i pacjentów.

— Akcja będzie prowadzona lokalnie przez salony dilerskie, które mają najlepszą wiedzę o potrzebach ich miejscowych placówek zdrowia — mówi Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane