Restrukturyzacja rafinerii w Jaśle

opublikowano: 23-06-2007, 20:45

Fabryka materiałów budowlanych, zakład regranulacji tworzyw sztucznych, wytwórnie świec i zniczy - to inwestycje, które w  najbliższym czasie mogą być realizowane w należącej do Grupy Lotos rafinerii w  Jaśle. Dzięki nim powinno powstać w Jaśle 150 nowych miejsc pracy - poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy GL, Marcin Zachowicz.

"Planowane przedsięwzięcia mają związek z likwidacją ulg podatkowych na transport ropy naftowej koleją i produkcję paliw z udziałem komponentów z przerobu tworzyw sztucznych. Wspomniane decyzje zmusiły Lotos Jasło do podjęcia decyzji o wstrzymaniu procesu rafinacji i przerobu tworzyw sztucznych, które utrzymywały rentowność tej spółki" - powiedział Zachowicz.

Związany z restrukturyzacją program inwestycyjny w Jaśle ma kosztować od 50 do 70 mln zł. "Inwestycje zapewnią spółce stabilny rozwój, a pracownikom miejsca pracy" - dodał rzecznik.

W Jaśle planuje się uruchomienie fabryki pap budowlanych. Produkcja powinna ruszyć w marcu 2008 r. Stworzy 60 miejsc pracy. Kolejne 25 miejsc pracy pojawi się w zakładzie regranulacji tworzyw sztucznych.

Dostępność surowca i wykwalifikowani pracownicy - wszystko to sprawia, że bardzo interesująca jest inwestycja w fabrykę świec i zniczy, która będzie mogła ruszyć już na początku przyszłego roku. Dodatkowe inwestycje będą związane z podstawową działalnością dystrybucji i magazynowania paliw - zaznaczył Zachowicz.

Rzecznik podkreślił, że "nikt z pracowników Lotos Jasło nie powinien stracić pracy". W trakcie restrukturyzacji firmy ponad 160 z 230 pracowników zmieni charakter swojej pracy. Restrukturyzacja ma być konsultowana ze związkami zawodowymi.

Rafineria w Jaśle powstała w 1888 r. W 1996 firma przekształcona została w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Od 2003 r. firma należy do Grupy Lotos, która ma 80,01 proc. jej akcji.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Restrukturyzacja rafinerii w Jaśle