Reuters: Bridgepoint rozważa wprowadzenie Smyka na giełdę

opublikowano: 08-06-2018, 09:37
aktualizacja: 08-06-2018, 09:42

Fundusz private equity Bridgepoint rozważa przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej (IPO) sieci sklepów Smyk, poinformował Reuters powołując się na trzy anonimowe źródła rynkowe.

Agencja przypomina, że Brigdepoint odkupił Smyka w 2016 od Empik Media & Fashion za 1,06 mld zł, włączając dług. Obecnie ma rozważać sprzedaż akcji spółki w IPO i wprowadzenie jej na giełdę w Warszawie.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Smyk ma w Polsce sieć 125 sklepów z zabawkami i odzieżą dla dzieci. Spółka od 2006 roku jest obecna także na rynkach zagranicznych, otworzyła wówczas sklepy w Berlinie i Kijowie. W 2008 roku SMYK przejął niemiecką sieć sklepów z artykułami dla dzieci Spiele Max. W latach 2008-2009 roku SMYK rozpoczął również działalność w Rosji i w Rumunii.

- Za dwa lata chcemy mieć 300 sklepów za granicą. Będziemy nadal rozwijać sieć w regionie i na Bliskim Wschodzie, rozważamy też wejście do Azji, być może we współpracy z partnerem — mówił rok temu Pulsowi Biznesu Khai Tan, zarządzający aktywami funduszu Bridgepoint w Europie Środkowo-Wschodniej. Smyk miał wówczas za granicą 100 sklepów.

W rozmowie z "Pulsem Biznesu" Maciej Zużałek, dyrektor w warszawskim oddziale Bridgepoint i członek rady nadzorczej Smyk zapewnia, że fundusz nie podjął decyzji o wyjściu z inwestycji. 

- Żadne decyzje dotyczące możliwej formy czy terminu wyjścia z inwestycji w firmę Smyk nie zostały podjęte przez Bridgepoint – mówił Maciej Zużałek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Reuters: Bridgepoint rozważa wprowadzenie Smyka na giełdę