Reuters: Huawei rozważa sprzedaż smartfonowych marek premium

ARŻ, Reuters
opublikowano: 25-01-2021, 10:37

Chiński producent elektroniki jest na wczesnym etapie rozmów w sprawie sprzedaży swoich marek smartfonów premium P i Mate - pisze Reuters, powołując się na doniesienia dwóch swoich rozmówców. Huawei stanowczo zaprzeczył tym informacjom w wydanym oświadczeniu.

Huawei
Huawei

Jak twierdzą rozmówcy Reutera, negocjacje pomiędzy Huaweiem a konsorcjum kierowanym przez firmy inwestycyjne wspierane przez rząd Szanghaju trwają od kilku miesięcy.

Według jednego ze źródeł, Huawei zaczął wewnętrznie badać możliwość sprzedaży marek już we wrześniu 2020 roku. Firma konsultingowa IDC szacuje wartość dostaw smartfonów z serii Mate i P na 39,7 mld USD w okresie od trzeciego kwartału 2019 do trzeciego kwartału 2020 roku.

Reuters sugeruje, że potencjalna sprzedaż marek premium jest odzwierciedleniem wątłych nadziei Huaweia na to, że administracja Joe Bidena zmieni zdanie w sprawie ograniczeń nakładanych na niego za czasów prezydentury Donalda Trumpa.

Huawei stanowczo zaprzeczył doniesieniom agencji na temat sprzedaży marek P i Mate

“Plotki, jakoby Huawei planował sprzedaż swoich flagowych marek smartfonów, są całkowicie bezpodstawne. Huawei nie ma takich planów i nie ma żadnych podstaw dla takich plotek. Pozostajemy w pełni zaangażowani w naszą działalność w zakresie produkcji smartfonów i nadal będziemy dostarczać wiodące produkty i rozwiązania dla konsumentów na całym świecie” - stwierdziła firma w oświadczeniu.

Największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego w listopadzie 2020 roku ogłosił sprzedaż swojej marki telefonów budżetowych Honor konsorcjum 30 dealerów kierowanym przez firmę wspieraną przez rząd Shenzhen. Była to reakcja na amerykańskie sankcje, które wpłynęły negatywnie na łańcuchy dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane