Czytasz dzięki

Reuters: Niemcy gotowe znacjonalizować linie Condor

opublikowano: 01-04-2020, 14:22

Rząd Niemiec jest gotów znacjonalizować linie Condor w związku z tym, że prawdopodobnie nie dojdzie do przejęcia ich przez Polską Grupę Lotniczą, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Agencja pisze, że według jej informatorów, strona polska uzależniła przejecie Condor od udzielenia pewnych gwarancji finansowych, których nie chce zaakceptować rząd Niemiec. Źródła Reutersa podkreślają, że ostateczne decyzje co o przyszłości największego niemieckiego przewoźnika czarterowego jeszcze nie zapadły.

Informatorzy Reutersa twierdzą, że Condor byłby znacjonalizowany na określony czas. Rząd miałby wznowić proces jego sprzedaży zaraz po kryzysie branży turystycznej spowodowanym epidemią koronawirusa.

Pięć dni temu Reuters informował, że według jego anonimowych źródeł Condor wystąpił o 200 mln EUR dodatkowej pomocy od państwa w związku z kryzysem spowodowanym przez epidemię koronawirusa. Przewoźnik potwierdził, że wystąpił o pomoc państwa za pośrednictwem państwowego banku KfW, ale nie ujawnił o jaką kwotę chodzi.
 
W styczniu informowaliśmy, że Polska Grupa Lotnicza złożyła najwyższą ofertę kupna Condor, największej niemieckiej linii czarterowej, która była na sprzedaż po bankructwie we wrześniu swojego właściciela, brytyjskiego biura podróży Thomas Cook. Transakcja przejęcia przez PGL miała się zakończyć do końca kwietnia. Tak planowano przed dotarciem epidemii koronawirusa do Europy. Na początku marca niemiecki magazyn „Der Spiegel” pisał, powołując się na anonimowe źródła, że kryzys branży lotniczej może doprowadzić do opóźnienia lub nawet anulowania przejęcia Condor przez PGL.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane