Reuters: produkcja fiata pandy nie wróci do Polski

opublikowano: 28-11-2018, 14:53

Wbrew wcześniejszym doniesieniom produkcja fiata pandy nie wróci do Polski, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła we włoskich związkach zawodowych.

W maju Bloomberg informował, że według jego źródeł  produkcja fiata pandy ma wrócić do Polski. Miał to być plan ówczesnego prezesa Fiat Chrysler. Sergio Marchionne, wieloletni szef włoskiego koncernu, zmarł jednak w lipcu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Obecnie Reuters dowiedział się, że najnowsze plany dotyczące produkcji Fiat Chrysler w Europie mają zostać przedstawione w czwartek. Pietro Gorlier, nowy szef koncernu w Europie najpierw poinformuje o nich związki, a później tego samego dnia dziennikarzy.

Źródła Reutersa w związkach twierdzą, że plan przewiduje m.in. utrzymanie przez fabrykę Pomigliano niedaleko Neapolu produkcji fiata pandy, który jest najlepiej sprzedającym się autem we Włoszech.

- Zaprzeczyły jednocześnie wcześniejszym doniesieniom, że produkcja auta może wrócić do fabryki FCA w Polsce – napisał Reuters.

Fiat produkował pandę w Tychach od 2003 do 2012 roku. Na skutek nacisków włoskich polityków i związków zawodowych produkcję nowego modelu auta przejął zakład Pomigliano. Do 20 grudnia 2012 roku fabryka w Tychach wyprodukowała 2,16 mln fiatów panda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu