Revolut uruchomił bank

opublikowano: 04-05-2020, 13:39

Najpopularniejszy na świecie fintech rusza z bankiem na Litwie, a licencję zamierza rozszerzać na kolejne europejskie kraje.

Revolut, fintech, który wyrósł na karcie wielowalutowej, a dziś oferuje gamę produktów finansowych, z której korzysta ponad 10 milionów użytkowników w Europie, właśnie uruchomił bank na Litwie – poinformowała spółka komunikatem. Od dziś litewscy klienci Revoluta mogą wybrać, czy nadal chcą korzystać z usług fintechu posługującego się licencją pieniądza elektronicznego, czy zaktualizować konto w aplikacji w oparciu o licencję bankową. Pieniądze na rachunkach bankowych Revoluta zabezpiecza rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów.

Revolut planuje w najbliższych miesiącach zaoferować na Litwie nowe usługi i produkty, w tym pożyczki konsumenckie i karty kredytowe.

Uruchomienie banku przez Revoluta było kwiestią czasu. Spółka otrzymała europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) w 2018 r. Od tego czasu pracowała nad stworzeniem od podstaw „europejskiego podmiotu bankowego”. W czerwcu zeszłego roku nominowała na prezesa Revolut Bank Virgilijusa Mirkėsa, bankiera z 25-letnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank.

“Revolut jest marką znaną w każdym gospodarstwie domowym na Litwie. Rozwiązujemy realne, codzienne problemy naszych klientów, pomagamy im zarządzać finansami, oferujemy innowacyjne produkty finansowe. To kolejny krok w naszej misji stworzenia najbardziej przyjaznego klientom banku na Litwie” - mówi Virgilijus Mirkės, CEO w Revolut Bank.

Revolut ma na Litwie ponad 300 tysięcy klientów. W 2017 r. założył w Wilnie biuro, które zatrudnia obecnie ponad 170 osób, w marketingu, wsparciu klienta i operacjach bankowych. Miesiąc temu Revolut pozyskał 500 mln USD finansowania serii D, którą zdominowały wiodące amerykańskie fundusze inwestycyjne z Doliny Krzemowej, takie jak TCV i Ribbit Capital. Środki te przeznaczone są między innymi na rozwój bankowości detalicznej w Europie. Revolut planuje rozpychać się z bankiem na licencji litewskiej w Europie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane