Rezygnacje w RN Beef-Sanu

PAL
27-05-2009, 14:09

Spółka Beef-San Zakłady Mięsne poinformowała, że z członkostwa w Radzie Nadzorczej zrezygnowali: przewodniczący RN Michał Tarnawski, Lesław Wojtas, Grzegorz Rysz oraz Paweł Kołodziejczyk.

Lesław Wojas i Paweł Kołodziejczyk nie podal przyczyn odejścia z Rady spółki. Przewodniczący jako przyczynę podał "istnienie konfliktu pomiędzy spółką a innymi reprezentowanymi przez nią spółkami z grupy kapitałowej, tj. AJPI i Abakus". Zdaniem Tarnawskiego: "Z powodu tego konfliktu Rada Nadzorcza powinna nieoczekiwanie zająć się licznymi i palącymi sprawami, których nie mógł przewidzieć w chwili wyboru, a pełnienie funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej koliduje z jego innymi obowiązkami". Z kolei Grzegorz Rysz, sekretarz RN, jako powód rezygnacji podał zamiar dokonania na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej takich zmian w składzie zarządu spółki, w wyniku których odsunięty zostanie od wpływu na decyzje dotyczące majątku spółki dotychczasowy prezes zarządu, Jerzy Biel, przez co może zostać narażony na szwank istotny interes spółki i jej akcjonariuszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / Rezygnacje w RN Beef-Sanu