RIM tanieje najmocniej od blisko 3 tygodni

Cena akcji Research In Motion (RIM) producenta popularnych komunikatorów BlackBerry spada podczas wtorkowej sesji na Wall Street najmocniej od niemal trzech tygodni. Powodem korekty notowań jest informacja o znaczącym skurczeniu się udziałów spółki w amerykańskim rynku smartfonów.

Jak wynika z danych Kantar Worldpanel ComTech, kanadyjski producent kontrolował na koniec października 2012 r. zaledwie 1,6 proc. rynku w USA podczas gdy 12 tygodni wcześniej udział ten sięgał 6,9 proc. Rok wcześniej było to 8,5 proc.
Wielu dotychczasowych użytkowników BlackBerry przejęło Apple, które m.in. dzięki debiutowi najnowszej wersji iPhone (seria 5) posiada aktualnie 48-proc. udział w rynku (wzrost o 26 proc.).

W ostatnich tygodniach rosła wycena akcji RIM w związku ze spekulacjami odnośnie wprowadzenia na rynek modelu BlackBerry 10, co jest przewidziane na początek przyszłego roku.

Akcje RIM zniżkowały o około 7,9 proc. o godzinie 11:00 czasu nowojorskiego, co jest najdotkliwszą przeceną od 7 listopada. Do wczoraj kurs papierów RIM zyskał w samym listopadzie 50 proc., jednak nadal w całym bieżącym roku stopa zwrotu z tej inwestycji jest ujemna i wynosi -17 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / RIM tanieje najmocniej od blisko 3 tygodni