Rio: pobrano 3200 próbek do badań antydopingowych

DI, PAP
opublikowano: 15-08-2016, 21:00

Już 3200 próbek do badań antydopingowych pobrano od sportowców uczestniczących w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro - poinformował Richard Budgett, szef Komisji Medycznej i Naukowej MKOl.

Jak wyliczył, w tej liczbie zawiera się 2701 próbek moczu, 191 próbek krwi oraz 296 kontroli paszportów biologicznych zawodników.

Bloomberg

"Łączna liczba pobranych próbek to 3188" - powiedział Budgett w poniedziałek w Rio de Janeiro.

Podkreślił przy tym, że ważniejsza od tej kwoty jest jakość programów i testów sprawdzających czystość sportowców, które powstały we współpracy ze Światową Agencją Antydopingową (WADA) i międzynarodowymi federacjami poszczególnych dyscyplin.

"Jakość testów jest wyższa niż kiedykolwiek i gdziekolwiek do tej pory" - zaznaczył.

Wspomniał, że do tej pory w trakcie igrzysk miały miejsce trzy przypadki dopingu. Wykluczeni z zawodów zostali polski sztangista Tomasz Zieliński, bułgarska lekkoatletka Silwia Danekowa, która miała startować w biegu na 3000 m z przeszkodami, natomiast ws. chińskiej pływaczki Chen Xinyi, która była czwarta na 100 m st. motylkowym, Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane