RMF FM: Ponury raport NIK o stanie dróg

RMF FM
opublikowano: 03-07-2009, 08:42

70 procent jezdni w Warszawie wymaga naprawy, w Krakowie i Gdańsku ponad połowa dróg nie nadaje się do użytkowania – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, do którego dotarł reporter RMF FM  Mateusz Wróbel.

Za fatalny stan dróg i chodników NIK obwinia prezydentów największych miast. Najgorsze jednak jest to, że gdy jedne służby zrobią nową drogę, inne później ją rozkopią.
 
Bo nie ma koordynacji. Zarządcy dróg i podziemnych sieci np. kanalizacji, czy ciepłowniczych, nie informują się wzajemnie o swoich zamierzeniach. Jeden z takich przypadków miał miejsce w Gdańsku: Po pięciu miesiącach od wyremontowania ulicy Mickiewicza i Hallera, rozpoczęto roboty sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, niszcząc nawierzchnię pięć miesięcy temu położoną - mówił Jacek Jezierski, prezes NIK.
 
W Warszawie aż jedna trzecia dróg po przebudowie lub po usunięciu jakiejś awarii nie wróciła do poprzedniego stanu. W Łodzi zrezygnowano z już zaplanowanych prac, bo urzędnicy bali się paraliżu komunikacyjnego. Co prawda, Warszawa jako jedyne miasto utworzyło biuro koordynacji remontów, ale wyniki kontroli pokazały, że jego działalność jest nieskuteczna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Polecane