RN PKO BP zajmie się w środę wyborem prezesa

opublikowano: 29-01-2007, 13:00

Rada nadzorcza od dłuższego czasu deklarowała, że w ramach postępowania konkursowego będzie chciała podjąć decyzję w sprawie wyboru prezesa i wiceprezesów banku do końca stycznia, powiedział rzecznik PKO BP.

W najbliższą środę zbierze się rada nadzorcza PKO BP. W porządku obrad są zmiany kadrowe w banku - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik prasowy PKO BP Marek Kłuciński.

Pytany, czy to oznacza, że w środę będzie znany nowy prezes PKO BP, Kłuciński powiedział, że "rada nadzorcza od dłuższego czasu deklarowała, że w ramach postępowania konkursowego będzie chciała podjąć decyzję w sprawie wyboru prezesa i dwóch wiceprezesów banku do końca stycznia".

W ub. tygodniu rada nadzorcza PKO BP przesłuchała 9 kandydatów na prezesa banku - w tym b. premiera Kazimierza Marcinkiewicza i b. prezesa PKO BP Andrzeja Topińskiego oraz 40 kandydatów na dwóch wiceprezesów banku.

Rada nadzorcza ogłosiła formalnie konkurs na prezesa i dwóch wiceprezesów PKO BP 2 stycznia br.

PKO BP nie ma prezesa od czerwca ub. roku, kiedy ze stanowiska - po czterech latach pełnienia funkcji - ustąpił Andrzej Podsiadło. Ogłoszony wówczas konkurs na szefa banku nie został rozstrzygnięty, bo wyłoniony kandydat zrezygnował.

Od tego czasu obowiązki prezesa pełnił obecny prezes NBP Sławomir Skrzypek. Skrzypek złożył rezygnację po wyborze na szefa banku centralnego, 10 stycznia. W grudniu z zarządu PKO BP odeszło też troje członków zarządu.

Po odejściu Skrzypka, rada nadzorcza PKO BP zdecydowała, że nowym p.o. prezesa banku będzie szef jego rady nadzorczej - Marek Głuchowski. Jeśli np. w najbliższych dniach zostałby wybrany nowy prezes, Głuchowski zrezygnuje z czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu banku.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane