Road Studio ma pieniądze na grę

opublikowano: 20-01-2023, 16:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Brytyjskie Green Man Gaming Publishing wyłoży około 5 mln zł na marketing i produkcję „Alaskan Truck Symulatora”.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się

  • ile pieniędzy z budżetu wydawcy zostanie przeznaczone na produkcje, a ile na marketing gry
  • jaki będzie podział zysków ze sprzedaży

Pod koniec grudnia notowane na NewConnect Road Studio, poinformowało, że prace nad jego kluczową gra „Alaskan Truck Simulator”, która według wcześniejszych zapowiedzi miała mieć premierę 7 grudnia, są zaawansowane w około 65 proc., a tytuł do tej pory pochłonął 4,3 mln zł. Spółka, której kończyły się pieniądze, szacowała wówczas, że na ukończenie produkcji potrzeba jeszcze 8-10 miesięcy i około 3 mln zł. Poinformowała też o podpisaniu tzw. term sheetu z brytyjskim wydawnictwem Green Man Gaming Publishing (GMGP), dotyczącego współpracy wydawniczej przy „Alaskan Truck Simulatorze”.

Ostateczną umowę udało się zawrzeć w nocy 19 stycznia. Przewiduje, że brytyjski wydawca wyłoży blisko 1,08 mln EUR na dokończanie grę i produkcję co najmniej dwóch dodatków. 575 tys. EUR to budżet produkcyjny, a 500 tys. EUR zostanie przeznaczone na marketing.

Gra zostanie wydana na platformy PC, Xbox Series X/S, a także PlayStation 5. Porty konsolowe gry wykona Movie Games. Road Studio i Movie Games będą wspierać działania marketingowe wydawcy.

- Podpisanie umowy zostało poprzedzone szczegółowym audytem oraz analizą całego wachlarza możliwych scenariuszy produkcyjnych. Zdecydowaliśmy się na plan, który uznaliśmy za oferujący największe możliwe bezpieczeństwo produkcji. Po ponad miesiącu pracy z GMGP mam bardzo wiele szacunku wobec przedstawicieli jego poszczególnych działów i ich profesjonalizmu - mówi Michał Puczyński, prezes Road Studia.

Po odzyskaniu pieniędzy zaangażowanych w projekt przez GMGS wydawca i producent będą dzielić się po połowie zyskami ze sprzedaży gry. W części zysków Road Studio partycypować będzie także Movie Games, które jest licencjodawcą.

Planowane okno premierowe gry oraz inne szczegóły związane z jej produkcją i marketingiem mają zostać podane w porozumieniu wydawcą. Wcześniej Road Studio informowało, że pierwszy możliwy termin premiery gry przypada na okres wakacyjny 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane