Movie Games sprzedaje akcje kolejnej spółki

opublikowano: 13-01-2023, 14:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Producent i wydawca gier wideo, który niedawno wyszedł z akcjonariatu Drago Entertainment, planuje budowę przyspieszonej księgi popytu na akcje kolejnej spółki z grupy.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • akcje jakiej spółki chce sprzedać Movie Games
  • nad jakimi grami pracuje spółka
  • co się wydarzyło na jej czwartkowym NWZ
  • Jakie są motywy transakcji

Movie Games, który w tym tygodniu przeniesie notowania z NewConnect na główny parkiet, porządkuje grupę kapitałową. W listopadzie wyszedł z akcjonariatu Drago Entertainment, pozyskując z transakcji 3,25 mln zł. Według nieoficjalnych ustaleń PB w piątek akcjonariusze Brave Lamb Studio (BLS) otrzymali informację, że w ramach procesu przyspieszonej budowy księgi popytu Movie Games i trzy osoby fizyczne zamierzają sprzedać posiadane akcje. W procesie pośredniczy Dom Maklerski INC.

Movie Games jest największym akcjonariuszem BLS. Ma blisko 243 tys. akcji spółki, które stanowią 22,7 proc. głosów. Proces sprzedaży nie jest publiczny i spółka odmówiła komentarza w tej sprawie.

Według nieoficjalnych informacji przesłanki inwestycji to m.in. porządkowanie grupy i chęć posiadania w portfolio płynnych spółek — BLS zapowiadało debiut na NewConnect, ale do tej pory nie złożyło dokumentów. Ponadto Movie Games miał otrzymywać wyrazy zainteresowania posiadanym pakietem akcji od innych akcjonariuszy BLS. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że prezesem i jednym z akcjonariuszy spółki jest Maciej Nowak, były prezes Road Studio — drogi jego i Movie Games rozeszły się po głośnym konflikcie.

Co ciekawe — w ostatni czwartek odbyło się NWZ BLS, które przeprowadziło zmiany w radzie nadzorczej. Odwołano całą radę nadzorcza, a w nowym składzie nie ma osób związanych z Movie Games.

Nie wiadomo, czy po zbadaniu popytu Movie Games ostatecznie zdecyduje się sprzedać akcje BLS i jakie są jego oczekiwania cenowe. W ofercie publicznej przeprowadzonej jesienią 2021 r. BLS sprzedało akcje po 58 zł przy wycenie całej firmy na ponad 60 mln zł. Od tego czasu koniunktura na rynku firm produkujących gry jednak mocno osłabła.

Brave Lamb Studio to założony w 2020 r. polski producent gier w segmencie Indie Premium, zatrudniający obecnie ponad 20 pracowników. Pracuje nad dwoma projektami. Pierwszy to osadzona w realiach drugiej wojny światowej gra „War Hospital”, której wydawcą jest Nacon. Jej premiera zapowiedziana jest na 2023 r. Drugi to „Enemy of the State” — zespołowa strzelanka osadzona w dwudziestoleciu międzywojennym. Projekt jest w fazie pre-alfa.

Badanie popytu
Badanie popytu
Movie Games, którego prezesem jest Mateusz Wcześniak, kontroluje blisko 23 proc. akcji Brave Lamb Studio. Według wyceny spółki z ostatniej oferty publicznej pakiet powinien być wart ponad 13 mln zł. W praktyce może być trudno uzyskać taką kwotę.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane