Robert Krasowski nie będzie już naczelnym ”Dziennika”

Presserwis, DI
opublikowano: 02-06-2009, 15:54

Robert Krasowski, redaktor naczelny ”Dziennika” (Axel Springer Polska), przestanie kierować gazetą - poinformował Presserwis.

Krasowski poinformował o tym dziś swoich zastępców na spotkaniu z kierownikami działów zaraz po ogłoszeniu informacji o tworzeniu nowej gazety na bazie ”Dziennika” i ”Gazety Prawnej”. Ma ona powstać jesienią, a jej wydawcą będzie Infor Biznes (wydawca ”Gazety Prawnej”). W spółce tej Springer obejmie 49 proc. udziałów i wniesie do niej prawa do ”Dziennika”.
Krasowski nie chciał rozmawiać z ”Presserwisem” na temat swojej rezygnacji. Przypomnijmy, że jeszcze dwa tygodnie temu uspokajał zespół i zapewniał, że przyszłość ”Dziennika” nie jest zagrożona co najmniej przez dziewięć miesięcy. Zaprzeczał wtedy nieoficjalnym informacjom, że tytuł zostanie połączony z ”Gazetą Prawną”.

Według nieoficjalnych informacji ”Presserwisu”, nie zapadła jeszcze decyzja, kto pokieruje projektem łączenia gazet. Jednym z kandydatów jest podobno Michał Kobosko, redaktor naczelny ”Newsweek Polska”.

Bieżące komentarze przedstawicieli branży mediów i reklamy na temat fuzji dzienników – czytaj na Press.pl.
 
  
 
 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Robert Krasowski nie będzie już naczelnym ”Dziennika”