Robert Kwiatkowski porządzi w Hawe

Katarzyna Latek
opublikowano: 17-06-2009, 00:00

Były prezes Telewizji Polskiej ma już zarys strategii dla spółki.

Były prezes Telewizji Polskiej ma już zarys strategii dla spółki.

Jarosław Janiszewski nie jest już prezesem telekomunikacyjnego Hawe. Od wczoraj to stanowisko piastuje Robert Kwiatkowski — w latach 1998-2004 prezes Telewizji Polskiej. Przez następne 2 lata był wiceprezesem, a następnie prezesem Grupy Doradztwa Strategicznego. Od 2006 r. prowadził własną działalność doradczą.

"Zmiany w zarządzie mają służyć przyspieszeniu prac związanych z pozyskaniem finansowania na dokończenie inwestycji budowy światłowodowej sieci szkieletowej wokół Polski" — czytamy w komunikacie.

Robert Kwiatkowski zna Hawe, ponieważ od kwietnia zasiadał w jej radzie nadzorczej. Ma już zarys strategii na następne lata.

— Działalność Hawe w tej chwili opiera się na dwóch filarach. Chcemy rozwijać trzeci — mówi Robert Kwiatkowski.

Pierwszy filar, to budownictwo telekomunikacyjne, rozwijane przez spółkę zależną, PBT Hawe. Ta działalność prosperuje całkiem nieźle. Drugi to budowa ringu światłowodowego wokół Polski.

— Części światłowodu, które już działają, służą operatorom do transmisji danych. Będziemy pracować nad kolejnymi umowami, by znacznie zwiększyć przychody z dzierżawy włókien i transmisji danych. Liczymy m.in. na telewizje kablowe i dostawców usług internetowych — zapowiada nowy prezes Hawe.

Jeśli firmie uda się zwiększyć przychody z tego tytułu, pieniądze posłużą przede wszystkim do dalszej rozbudowy infrastruktury. Na razie spółka posiłkuje się pieniędzmi ze sprzedaży obligacji korporacyjnych.

Co z trzecim filarem?

— Ta wizja dopiero się rysuje i za wcześnie, by o niej szczegółowo mówić. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że po zakończeniu budowy ringu będziemy dysponowali ogromną przepustowością. To pozwoli na uruchamianie zupełnie nowych przedsięwzięć. Branża telekomunikacyjna rozwija się dynamicznie, a postęp technologiczny stwarza kolejne możliwości — zapowiada Robert Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że niedawno informowaliśmy o planach Hawe dotyczących nawiązania współpracy operacyjnej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Inwestor planuje uruchomienie wielkiego telekomunikacyjnego przedsięwzięcia opartego na infrastrukturze Sferii i spółki Areo2. Możliwa jest też ścisła współpraca z Cyfrowym Polsatem. Hawe liczy, że stanie się jednym z beneficjentów ekspansji Zygmunta Solorza na rynku telekomunikacyjnym. Ten deklarował, że jest zainteresowany współpracą, ale wykluczył związki kapitałowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy