Czytasz dzięki

Robert Lewandowski zainwestował w Samurai Labs

opublikowano: 29-08-2018, 16:04

Narzędzie do walki w cybernękaniem i przemocą w sieci zyskało przychylność inwestorów – pieniądze na rozwój Samurai Labs wyłożyli Robert Lewandowski i Dawid Urban.

Firma Samurai Labs pracuje nad narzędziem, które może przeciwdziałać przemocy w sieci, znajdując zastosowanie zwłaszcza na portalach społecznościowych, forach internetowych, serwisach dla graczy, e-platformach randkowych, aplikacjach mobilnych itd. Technologia ma automatycznie analizować zamieszczane w nich treści i w razie potrzeby blokować je, przesyłając raport do administratora danej strony internetowej. Idąc o krok dalej, może służyć także jako metoda wykrywania przestępstw, np. pedofilii. Narzędzie bazuje na tzw. głębokim uczeniu maszynowym.   

Cyberprzemoc w sieci to główny problem współczesnego internetu – mówi Dawid Urban, anioł biznesu (na zdjęciu w środku), który wspólnie z Robertem Lewandowskim (po prawej) zainwestował w przeciwdziałający cybernękaniu projekt Michał Wroczyńskiego, współzałożyciela Samurai Labs.
Zobacz więcej

Cyberprzemoc w sieci to główny problem współczesnego internetu – mówi Dawid Urban, anioł biznesu (na zdjęciu w środku), który wspólnie z Robertem Lewandowskim (po prawej) zainwestował w przeciwdziałający cybernękaniu projekt Michał Wroczyńskiego, współzałożyciela Samurai Labs. ARC

A im bardziej rozbudowany staje się internet, tym większe stwarza pole do nadużyć i przemocy. Uchronić się przed nimi najtrudniej jest najmłodszym. Przedstawiciele Samurai Labs podają, powołując się m.in. na raport NIK, że w Polsce cybernękania doświadczyło aż 39 proc. uczniów. Hejt w sieci w skrajnych przypadkach jest powodem samobójstw, a np. w Stanach Zjednoczonych, również z tej przyczyny, codziennie popełnia je średnio 12 dzieci.  Cyberprzemocy doświadczają również dorośli.  

- Mark Zuckerberg zakłada, że na skuteczne rozwiązanie, które będzie wykrywać przemoc w internecie, trzeba poczekać jeszcze od 5 do 10 lat. System AI Facebook’a wyłapuje zaledwie 38 proc. wypowiedzi, które uznano za szerzące nienawiść. Dzięki naszemu autorskiemu podejściu, rozwijanemu już od pięciu lat, wyprzedziliśmy zespoły pracujące nad tym zagadnieniem. To, co dziś jest odległe dla światowych gigantów, dla naszego zespołu jest w zasięgu ręki – odważnie twierdzi Michał Wroczyński, współtwórca projektu, cytowany w komunikacie firmy.

Samurai Labs, którą prowadzi on wspólnie z Gniewoszem Leliwą oraz Grzegorzem Rutkiewiczem, zebrała właśnie finansowanie na dalszy rozwój. W projekt zaangażowali się piłkarz Robert Lewandowski, wielokrotnie już finansujący start-upy, oraz prywatny inwestor Dawid Urban. 

- Inwestuję w odważne projekty. Zależy mi na ich innowacyjności i potencjale rozwojowym. Równie ważne jest jednak to, żeby miały jednocześnie pozytywny wpływ na świat, który nas otacza – zaznacza Dawid Urban. 

Inwestycja będzie przyczynkiem m.in. do akwizycji oraz przejęcia patentów spółek Fido.ai (jej założycielem jest Michał Wroczyński) i Fido Labs Europe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane