Robinhood o ponad 20 proc. droższy niż w IPO

opublikowano: 04-08-2021, 06:29

Wartość Robinhood Markets wzrosła aż o 24 proc. we wtorek dzięki czemu akcje spółki osiągnęły wyraźnie wyższą cenę niż w pierwotnej ofercie publicznej (IPO) tydzień temu, informuje Reuters.

Robinhood jest właścicielem aplikacji, która zrewolucjonizowała udział inwestorów indywidualnych w handlu na rynkach kapitałowych w USA. Przyczynił się także do powstania fenomenu spółek memowych, czyli takich, na których notowania wpływają ustalenia uczestników internetowych forów inwestycyjnych. Niektórzy sadzą, że wtorkowy wzrost wartości Robinhood wskazuje iż został spółką memową. Tak uważa m.in. Sahak Manuelian, szef handlu w Wedbush Securities z Los Angeles, który wskazuje na dużą ilość małych transakcji stojących za wzrostem kursu Robinhood.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na zamknięciu wtorkowej sesji kurs akcji Robinhood wynosił 46,80 USD. Robinhood sprzedawał je w IPO w środę tydzień temu po 38 USD. Dzień później w debiucie na Nasdaq staniały o ponad 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane