Robinhood ogłosił, że wchodzi na giełdę

opublikowano: 24-03-2021, 06:27

Robinhood Markets, właściciel aplikacji, która zrewolucjonizowała w USA handel na rynkach finansowych, umożliwiając większy w nim udział drobnych inwestorów, ogłosił oficjalnie zamiar wejścia na giełdę.

Nieoficjalnie, spółka wejdzie na giełdę w drugim kwartale i będzie to Nasdaq. Warunki oferty nie są wciąż ustalone. Reuters donosi, że w okresie przed zgłoszeniem regulatorowi zamiaru wejścia na giełdę Robinhood Markets planowł, że zrobi to bezpośrednio, czyli bez sprzedaży akcji w pierwotnej ofercie publicznej.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Popularność usług Robinhood Markets eksplodowała w okresie pandemii, a jej kulminacją był początek obecnego roku, kiedy drobni inwestorzy zmawiali się na forach inwestycyjnych na Reddit aby windować kursy wybranych spółek. Spowodowało to, że politycy i regulatorzy uważniej zaczęli przyglądać się usługom Robinhood Markets, wskazując na fenomen „gamifikacji” handlu na rynkach finansowych. Pomimo to liczba użytkowników aplikacji spółki stale rośnie.

Robinhood Markets powstał w 2013 roku. Stworzyło go dwóch kolegów ze studiów na Uniwersytecie Stanforda: Vlad Tenev oraz Baiju Bhatt. Ich pomysł na biznes polegał na tym, aby umożliwić drobnym inwestorom możliwość szerokiego handlu instrumentami finansowymi bez prowizji, zarabiając na sprzedaży informacji o ich zleceniach inwestorom instytucjonalnym, zajmującym się HFT, czyli handlem wysokiej częstotliwości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane