Robyg rośnie po obywatelsku

opublikowano: 25-09-2017, 22:00

Deweloper przymierza się do wejścia na nowy rynek i planuje kolejne inicjatywy prospołeczne.

Działająca na rynku mieszkaniowym w Warszawie i Gdańsku spółka Robyg chce wejść na trzeci rynek. Zastanawia się między Krakowem a Wrocławiem, ale wybór prawdopodobnie padnie na drugie miasto.

Efekt skali:
Efekt skali:
Robyg szykuje się do debiutu na nowym rynku, gdzie planuje wieloetapowe inwestycje. Zbigniew Wojciech Okoński, prezes spółki, mówi o budowie kilkuset mieszkań rocznie.
ARC

— We Wrocławiu mamy teren, na którym możemy wybudować ponad 300 mieszkań, przyglądamy się jednak kolejnym działkom, ponieważ planujemy inwestycję na większą skalę. Docelowo chcemy budować tu rocznie 300-500, a nawet więcej mieszkań — mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes spółki.

Robyg nadal będzie inwestował także w drogi i tereny rekreacyjne, które powstają w sąsiedztwie jego osiedli, ale są dostępne dla wszystkich. Ostatnio w Warszawie deweloper podpisał porozumienie z Urzędem Dzielnicy Wilanów, na mocy którego wybuduje na własny koszt mostek nad Potokiem Służewieckim o wartości ponad 2,5 mln zł. Z inicjatywy i na koszt spółki powstały także park o powierzchni 1 ha oraz plac zabaw przy ul. Sowińskiego na warszawskiej Woli. Wartość inwestycji to prawie 400 tys. zł. Na Bemowie Robyg wybudował drogę, wodociąg, kanalizację, a także udostępnił miastu teren pod przepompownię ścieków. W Warszawie spółka zrealizowała też siłownie plenerowe — na Bemowie, Mokotowie i Wilanowie.

— W Gdańsku oddaliśmy miastu latem pierwszą część z 8-hektarowego parku z ławkami, urządzeniami do fitnessu, boiskiem sportowym i atrakcjami dla dzieci. Park powstał przy okazjibudowy osiedla Lawendowe Wzgórza, ale mogą z niego skorzystać wszyscy. Przekazaliśmy już m.in. przedszkole i boisko. Działamy tak, by wszyscy byli zadowoleni, oczywiście zachowując właściwą skalę, ponieważ musimy wykazywać odpowiednią rentowność. Naszymi głównymi akcjonariuszami są OFE, które pobierają dywidendę. Ostatnio wypłaciliśmy około 8 proc. rocznie w stosunku do zainwestowanego kapitału — informuje Zbigniew Wojciech Okoński.

W pierwszej połowie 2017 r. Robyg uzyskał 215 mln zł przychodu i ponad 35 mln zł zysku netto. Sprzedał 1693 mieszkania, czyli o ponad 23 proc. więcej niż przed rokiem. W całym roku spółka prognozuje zakontraktowanie około 3,3 tys. lokali przekazanie 2,5 tys. Robyg posiada bank ziemi, który umożliwia wybudowanie ponad 13 tys. mieszkań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane