Roche kupuje wytwórcę szybkich testów medycznych

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 15-03-2021, 12:48

Za około 1,85 mld USD szwajcarski koncern Roche Holding, jeden z największych na świecie producentów leków, przejmie GenMark Diagnostics, amerykańskiego wytwórcę szybkich testów m.in. na Covid-19.

fot. Stefan Wermuth/Bloomberg

Przejmujący gwarantuje 30 proc. premię względem ceny akcji GenMark na zamknięciu piątkowej sesji, oferując 24,05 USD za walor.

Transakcja zostanie rozliczona w gotówce.

W ciągu minionego miesiąca cena walorów spółki z kalifornijskiego Carlsbad zwiększyła się o około 50 proc. po tym jak pojawiły się pierwsze doniesienia o zainteresowaniu przez firmę innymi podmiotami z branży diagnostyki medycznej.

Testy GenMark są w stanie wykryć wiele patogenów z jednej próbki pacjenta, w tym mogą szybko zdiagnozować Covid-19 i inne choroby.

W zeszłym roku przychody GenMark wzrosły o 95 proc. do 171 mln USD. Prognoza na 2021 r. zakłada zwiększenie przychodów w przedziale od 10 do 15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane