Rodzaje coachingu

WUS
opublikowano: 09-03-2007, 00:00

Executive coaching — oferta dla szefów, właścicieli, członków zarządów, czyli menedżerów najwyższego szczebla. Rozwija umiejętności podejmowania strategicznych decyzji i zdolności przywódczych.

Business coaching — służy rozwiązywaniu problemów lub skokowemu rozwojowi umiejętności menedżerów. Chodzi głównie o realizowanie wyznaczonych zadań i celów. Analizuje się i poszukuje rozwiązań w konkretnych sytuacjach oraz rozwija umiejętności w wybranej dziedzinie.

Coaching grupowy — adresowany do zespołów roboczych. Pomaga rozwijać umiejętności współpracy w grupie i tworzyć w nim dobre relacje.

Coaching kariery — przeznaczony dla osób szukających, mających zamiar zmienić pracę lub chcących wrócić do czynnego życia zawodowego po przerwie, a także dla tych, którzy myślą o rozwoju swojej kariery.

Coaching personalny — doskonali nie tylko zawodowe, ale także osobiste kompetencje menedżerów. Koncentruje się na predyspozycjach osobowościowych wpływających na życie zawodowe i prywatne. Ale tylko w tym zakresie, jaki wspólnie z coachem zostanie ustalony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WUS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu