Rodzina Dudów wchodzi mocniej w deweloperkę

opublikowano: 17-05-2017, 16:01
aktualizacja: 17-05-2017, 16:02

Deweloper rodziny Dudów dywersyfikuje działalność w segment mieszkaniowy, magazyny i hotele

Dobry, poznański biznes Duda Development, którego prezesem jest Maciej Duda, rozwija działalność powoli i ostrożnie. Utrzymanie renomy nazwiska jest ważniejsze niż szybkie zyski z poszczególnych inwestycji.
Marek Wiśniewski

Robi to Zbigniew Jakubas i Jerzy Starak, Zygmunt Solorz i Leszek Czarnecki. Teraz w deweloperkę wchodzi mocniej Duda  Development, firma deweloperska należąca do rodziny Dudów.

- Mając dobry zespół ludzi, postanowiliśmy rozszerzyć działania w szeroko rozumianych nieruchomościach. Do tej pory realizowaliśmy głównie powierzchnie komercyjne. Teraz budujemy pierwsze projekty mieszkaniowe, chcemy też wejść w magazyny i sektor hotelarski  – mówi Maciej Duda, prezes Duda Holding, spółki parasolowej dla działalności podmiotów z grupy.

Nowej strategii towarzyszy rebranding firmy nazywanej do tej pory Dator Development. Nazwisko Duda ma ją uwiarygodnić. Wejście w nowe segmenty ma uodpornić firmę na wahania koniunkturalne. I zapewne umożliwić lokatę zgromadzonego w grupie kapitału.

- Chcemy wykorzystać ziemię, która jest naszą własnością. Mamy 35 projektów, największe są w Poznaniu, z którego się wywodzimy – mówi Maciej Duda.

Duda Development rozpoczął budowę kameralnego biurowca Poznań-Palacza, z 1400 m.kw powierzchni najmu, który będzie oddany w drugim kwartale przyszłego roku. Deweloper rozpoczął też sprzedaż mieszkań w budynku Arena Apartments, zlokalizowanego przy hali widowiskowo-sportowej Arena w Poznaniu. Rozpoczyna się przedsprzedaż drugiego etapu osiedla Nowe Złotniki, domów w zabudowie szeregowej na obrzeżach Poznania. Również w Poznaniu Duda planuje rozpocząć w tym roku budowę domów w zamkniętym osiedlu Morasko Park. W Zielonej Górze powstaje obiekt przy ul. Dąbrówki, z przeznaczeniem hotelowymi i mieszkaniowym. Duda Development przygotowuje też do sprzedaży mieszkania w inwestycji Łódź Kilińskiego. Na Mazurach ma powstać projekt hotelowy, do którego koncern szuka partnera.

- Nie mamy konkretnych celów sprzedażowych. Chcemy realizować  dobre inwestycje, atrakcyjne dla klientów – mówi Maciej Duda.

Rodzina Duda rozpoczęła działalność gospodarczą w zasadzie na początku okresu transformacji. Zaczęło się od małej ubojni trzody chlewnej, teraz holding obejmuje Duda Cars, Opoka TFI, Pig Farmer (obrót tucznikami) czy Rawi Met, producenta konstrukcji stalowych dla przemysłu. Rodzinna fortuna powstała dzięki rozwojowi koncernu mięsnego PKM Duda, który w 2002 roku zadebiutował na GPW, a 2015 roku przeszedł w ręce Cedrobu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEWA

Polecane