Rodzina Łaskotków oszczędza

opublikowano: 22-11-2018, 22:00

Wystawa Ekoeksperymentarium, przygotowana w oczekiwaniu na COP24, z perspektywy rodziny pokazuje, jak oszczędzać czas i pieniądze.

Rodzina Łaskotków do 16 grudnia 2018 r. zaprasza do swojego mieszkania na katowickim rynku. Na gości czekają zabawy, eksperymenty i spacer po ekomieszkaniu. Proste działania, np. użycie zasłon i dywanów, wymiana żarówek na oświetlenie ledowe pomogą zmniejszyć zużycie energii i zaoszczędzić. W pokoju dziecięcym można sprawdzić zasadę „mniej znaczy więcej” — mniej przedmiotów to więcej czasu dla rodziny. Sypialnia została podzielona na dwie części — minimalistyczną i pełną nieużywanych ubrań i zabawek. W kuchni goście eksperymentują m.in. z prostymi, ekologicznymi zamiennikami środków czyszczących. Mogą spróbować wywabić plamę albo zrobić ekologiczny klej lub farbki. Będą też mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie segregacji śmieci. W łazience zobaczą, ile wody się marnuje, jeśli kran jest odkręcony podczas mycia zębów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu