Rogoff: bitcoin będzie raczej po 100 USD niż po 100 tys. USD

opublikowano: 06-03-2018, 11:57
aktualizacja: 06-03-2018, 12:00

Prawdopodobieństwo spadku ceny bitcoina do 100 USD jest znacznie większe niż to, że w ciągu dekady zdrożeje do 100 tys. USD, powiedział Kenneth Rogoff w rozmowie z CNBC.

- Wybiegając 10 lat do przodu, myślę że bitcoin będzie wart niewielką część tego ile obecnie kosztuje… Za 10 lat 100 USD jest o wiele bardziej prawdopodobne niż 100 tys. USD – przekonuje profesor ekonomii z Uniwersytetu Harvarda.

- W zasadzie, jeśli usunie się możliwość prania pieniędzy oraz unikania podatków, wówczas jego użyteczność jako środka płatniczego jest bardzo mała – dodaje były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Zobacz więcej

Kenneth Rogoff

Bloomberg

Choć bitcoin jest utożsamiany z nielegalnymi transakcjami, to zdaniem Shone'a Ansteya, współzałożyciela Blockchain Intelligence Group, ich udział spadł w 2016 r. do 20 proc., a w roku 2017 był jeszcze znacząco niższy.

Rogoff podkreśla, że regulacje państwowe przyczynią się do spadku cen bitcoina, choć na stworzenie globalnych wytycznych i regulacji potrzeba czasu.

- To naprawdę muszą być globalne regulacje. Nawet jeśli Stany Zjednoczone czy Chiny takie stworzą, ale już Japonia nie, to będzie to oznaczało, że pieniądze będą prane w Japonii - tłumaczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu