Rok pełen rekordów TFI Skarbiec

opublikowano: 11-01-2018, 22:00

Towarzystwo funduszy inwestycyjnych Skarbiec ma za sobą udany rok — wypracowane wyniki plasują je w czołówce branżowych rankingów. W grupie akcji globalnych rynków rozwiniętych najlepszy wynik odnotował subfundusz Skarbiec Spółek Wzrostowych (wzrost o 38,3 proc.), który koncentruje się głównie na sektorach IT. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się: Skarbiec Globalny Małych i Średnich Spółek (33,4 proc.) — w portfelu ma akcje firm, które charakteryzuje wysoka dynamika rozwoju, a wiele z nich działa w najbardziej innowacyjnych sektorach, dzięki czemu w największym stopniu korzystają z szybkiego wzrostu konsumpcji i udziału wysokich technologii, oraz Skarbiec Top Brands (32,6 proc.), czyli inwestycje w rozpoznawalne marki. Zdaniem Bartosza Szymańskiego, zarządzającego funduszami, wyniki są pochodną konsekwentnie realizowanych strategii inwestycyjnych. Portfele TFI Skarbiec składają się z 30 do 50 starannie wybranych spółek, stale monitorowanych. — Dużą wagę przywiązujemy do płynności portfeli, dzięki czemu możemy korzystać z pojawiających się szans inwestycyjnych, a także szybko skracać nietrafione pozycje — mówi Ewa Radkowska- -Świętoń, prezes Skarbiec TFI. © Ⓟ

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

17 Tyle funduszy Skarbiec TFI znalazło się w czołówce 25 funduszy z najlepszymi wynikami w Polsce.

16,2 mld zł Aktywami o takiej wartości netto zarządzał Skarbiec TFI na koniec 2017 r.

21,2 proc. Z takim wynikiem na pierwszym miejscu w grupie akcji polskich małych i średnich spółek uplasował się fundusz Skarbiec Małych i Średnich Spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu