Rok pod znakiem empatii

  • DI
opublikowano: 12-01-2023, 18:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Podczas spotkania edukacyjnego w Rio Edu Centrum – dziennym ośrodku edukacji i wsparcia dla matek i dzieci z Ukrainy – przekazano podopiecznym i kierownictwu placówki przetłumaczoną na ukraiński książkę „ABC Empatii – bo wszyscy jesteśmy tacy sami”.

12 stycznia 2023 r. w Rio Edu Centrum w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Omenaa Foundation, Rafał Brzoska Foundation oraz Czepczyński Family Foundation. Uczestnikami wydarzenia byli m.in. Justyna i Artur Czepczyńscy z synem Erykiem, ambasadorowie projektu ABC Empatii – Omenaa Mensah i Rafał Sonik oraz Paulina Surman ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Tęcza w Krakowie.

Głównym celem spotkania było przekazanie podopiecznym i kierownictwu ośrodka projektu edukacyjnego: książki „ABC Empatii – bo wszyscy jesteśmy tacy sami” przetłumaczonej na język ukraiński.

ABC Empatii ma na celu likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Projekt Fundacji Rodziny Czepczyńskich prowadzi przez edukację najmłodszych do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji. W ostatnich miesiącach materiały zostały zaktualizowane o rozdział poświęcony sytuacji w Ukrainie oraz pomagający dzieciom zrozumieć i otworzyć się na rówieśników uciekających przed wojną.

– Ubiegły rok był szczególny i minął pod znakiem empatii. Polacy, otwierając swoje serca i domy, pokazali, jak dużo są w stanie jej z siebie wykrzesać. My w Czepczyński Family Foundation mówimy o niej od dawna, a właściwie to jej uczymy. Rozmawiamy z dziećmi o chorobach, niepełnosprawnościach i wszelkich odmiennościach. Dajemy narzędzia nauczycielom i wychowawcom, by bez specjalistycznego wykształcenia mogli przeprowadzić ciekawe zajęcia i odpowiedzieć na każde pytanie przedszkolaków. Dziś postanowiliśmy po raz pierwszy pokazać ukraińską wersję naszej książki „ABC Empatii” i przekazać ją podopiecznym Rio Edu Centrum, dzieciom z ogarnietej wojną Ukrainy, co ma dla nas szczególne znaczenie – powiedizeli Artur i Justyna Czepczyńscy, fundatorzy Czepczyński Family Foundation.

Ambasadorka projektu ABC Empatii Omenaa Mensah i Artur Czepczyński z Fundacji Rodziny Czepczyńskich
Ambasadorka projektu ABC Empatii Omenaa Mensah i Artur Czepczyński z Fundacji Rodziny Czepczyńskich
materiały prasowe
O fundacji

Czepczyński Family Foundation to organizacja społeczna, której głównym celem jest zwiększanie dostępności do edukacji i stałe podnoszenie jej jakości. Fundatorami CFF są Justyna i Artur Czepczyńscy, którzy od lat prowadzą działalność filantropijną i charytatywną. Zespół CFF tworzą eksperci w dziedzinie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, filologii polskiej i angielskiej, oligofrenopedgaogiki, terapii rozwojowej czy wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Fundacja współpracuje m.in. z UNICEF Polska, Rotary Polska, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego czy Tarnowska Marka Talentu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane