Rokita: Arabski i Jaworski kandydatami PO do KRRiT

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-01-2006, 09:44

Katolicki dziennikarz Tomasz Arabski i ekspert od mediów Lech Jaworski będą kandydatami Platformy Obywatelskiej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - poinformował wiceszef partii Jan Rokita.

Katolicki dziennikarz Tomasz Arabski i ekspert od mediów Lech Jaworski będą kandydatami Platformy Obywatelskiej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - poinformował wiceszef partii Jan Rokita.

30 grudnia - po wejściu w życie nowelizacji ustaw medialnych - przestała istnieć dotychczasowa 9-osobowa KRRiT. Nowa, 5-osobowa Rada ma zostać wybrana przez Sejm (2 kandydatów), Senat (1) i prezydenta (2) jeszcze w styczniu.  

Rokita, który był w czwartek gościem Radia Zet, powiedział, że PO postanowiła zaproponować w Sejmie swoich kandydatów do Rady, ponieważ - jego zdaniem - "twardy blok" PiS, LPR i Samoobrony "kruszy się i wali".

Dlatego, według Rokity, pojawiła się szansa na wprowadzenie do KRRiT kogoś spoza tych trzech ugrupowań.

Lider PO zaznaczył, że jego partia nie ma głębokiego przekonania, że jej dwaj kandydaci do KRRiT przejdą w głosowaniu, ale - jak mówił - niezgłaszanie ich byłoby "zaniechaniem".

Tomasz Arabski urodził się w 1968 r. w Gdańsku. Jest redaktorem naczelnym "Dziennika Bałtyckiego". Wcześniej dyrektor programowy sieci Radia Plus, a także m.in. dziennikarz Radia Zet, korespondent RWE, współautor książki o wizytach Jana Pawła II na Wybrzeżu oraz cyklu filmów dokumentalnych o Gdańsku. Ukończył Politechnikę Gdańską, był działaczem NZS. Członek Krajowej Rady Katolików Świeckich. W 2001 r. został odznaczony papieskim medalem "Pro Ecclesia et Pontifice". Żonaty, ma czworo dzieci.

Lech Jaworski, dotychczasowy członek KRRiT (jego kadencja powinna kończyć się w kwietniu 2007 roku) urodził się w 1966 roku w Warszawie. Ekspert od mediów. Jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Doktor nauk prawnych. Pracował m.in. w Polskim Radiu i Telewizji, w Biurze KRRiT i Polskiej Agencji Informacyjnej, kierował też m.in. obsługą prawną Programu Satelitarnego TV POLONIA. Jest żonaty.

Rokita powiedział także, że jego partia prawie na pewno nie zagłosuje za przyjęciem budżetu na rok 2006. Budżet ma być głosowany w sobotę 14 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane