Rokita: mam dość uczestniczenia w chocholim tańcu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-01-2006, 18:59

Lider Platformy Obywatelskiej Jan Rokita powiedział w sobotę, że "ma dość uczestniczenia w chocholim tańcu, który trwa od czterech miesięcy". Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że w niedzielę dojdzie do "poważnej rozmowy z PO".

Lider Platformy Obywatelskiej Jan Rokita powiedział w sobotę, że "ma dość uczestniczenia w chocholim tańcu, który trwa od czterech miesięcy". Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że w niedzielę dojdzie do "poważnej rozmowy z PO".

    "Mam dość uczestniczenia w chocholim tańcu, który trwa od czterech miesięcy. Zamiast składać codziennie jakieś propozycje, które na drugi dzień są wycofywane, niech się w końcu PiS zatroszczy o to, żeby Polska miała sprawny rząd, większość parlamentarną i niech się zajmie nie tym, z kim i jak rządzić, tylko rozwiązywaniem problemów bezrobocia, szkół, gospodarki, podatków, tym, co jest przedmiotem zainteresowania normalnego człowieka" - zaznaczył Rokita w rozmowie z PAP.

    Dodał, że odmawia uczestnictwa "w kolejnych publicznych dywagacjach na temat tego, kto z kim będzie tworzył koalicję". "Podejrzewam, że to budzi już wręcz śmiech, i w Polsce, i za granicą" - powiedział lider PO.

    W sobotę po posiedzeniu Rady Politycznej PiS J.Kaczyński zapowiedział, że w niedzielę dojdzie do "poważnej rozmowy z PO".

    Zapytany, gdzie odbędzie się to spotkanie i kto weźmie w nim udział, odparł: "czasem bardzo dobrze, kiedy coś osłania mgła tajemnicy". Ujawnił jednak, że to nie on będzie prowadził te rozmowy. Będą to jednak rozmowy "na wysokim szczeblu" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane