Rokita o poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-01-2006, 09:38

Wiceszef PO Jan Rokita zapowiedział, że na  poniedziałkowym spotkaniu liderów PO z prezydentem Lechem Kaczyńskim chciałby się dowiedzieć m.in., czy zamiarem prezydenta są przyśpieszone wybory, czy też stabilizacja władzy.

Wiceszef PO Jan Rokita zapowiedział, że na  poniedziałkowym spotkaniu liderów PO z prezydentem Lechem Kaczyńskim chciałby się dowiedzieć m.in., czy zamiarem prezydenta są przyśpieszone wybory, czy też stabilizacja władzy.

    Rokita mówił w poniedziałek w radiu RMF FM Rokita, że będzie pytał prezydenta, "czy zamierza doprowadzić do przyśpieszonych wyborów, czy też zamierza przyczynić się do ustabilizowania władzy, której jego brat nie potrafi od trzech miesięcy w sposób rozsądny zorganizować w Polsce".

    Zdaniem wiceszefa PO, przyśpieszonych wyborów parlamentarnych obawiają się wszystkie ugrupowania poza PiS-em, PO i Samoobroną. "Nie ma więc istotnego powodu, dla którego Platforma miałaby się tych wyborów obawiać. Natomiast nie wierzę w to, że wybory parlamentarne odbyte w bardzo krótkim czasie - w marcu cz kwietniu - rozwiązałyby w istotny sposób polskie problemy" - dodał.

    Według Rokity, ostatnie tygodnie pokazały, że zdolność kooperacji PiS-u z innymi partiami "jest dzisiaj zerowa". Dodał, że PiS "potrafi tylko prowadzić grę", mającą na celu "ich ogranie i wrogość". "W związku z tym stabilizacja w tych warunkach nie jest możliwa" - podkreślił.

    "Chaos w parlamencie udaje się usunąć wyłącznie poprzez zdolność współpracy tych, którzy wybory wygrywają z innymi, czyli w dzisiejszej sytuacji, poprzez zdolność współpracy Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników z PiS-u z innymi politykami, z innymi partiami" - uważa Rokita.

     Na sobotnim briefingu szef PO Donald Tusk zaapelował do L. Kaczyńskiego, aby rozpoczął prace na rzecz stabilizacji sytuacji i tworzenia skutecznej większości parlamentarnej.

    Spotkanie Tuska i Rokity z prezydentem L. Kaczyńskim w Pałacu Prezydenckim ma rozpocząć się o godz. 12.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane