Rokita wątpi w skuteczność "becikowego" i dłuższych urlopów

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 10-01-2006, 10:01

Jan Rokita popiera becikowe i wydłużenie urlopów macierzyńskich, ale uważa te działania za niewystarczające. Wiceszef Platfromy Obywatelskiej wyraża jednak wątpliwośc, by kogokolwiek można było skłonić do rodzenia dzieci za pomocą dłuższego o 2 tygodnie urlopu i tysiąca złotych.

Jan Rokita popiera becikowe i wydłużenie urlopów macierzyńskich, ale uważa te działania za niewystarczające. Wiceszef Platfromy Obywatelskiej wyraża jednak wątpliwośc, by kogokolwiek można było skłonić do rodzenia dzieci za pomocą dłuższego o 2 tygodnie urlopu i tysiąca złotych.

Według Jana Rokity, który był gościem radiowej Trójki, by liczba urodzeń zaczęła rosnąć, potrzebny jest dużo szerszy spójny program. Oprócz becikowego i wydłużonych urlopów powinien zawierać takie rozwiązania, by młode kobiety nie musiały wybierać między karierą a dziećmi. Wiceszef Platformy Obywatelskiej uważa, że przede wszystkim konieczny jest pakt z pracodawcami, by nie prześladowali młodych kobiet i nie zmuszali ich do zaniechania macierzyństwa. Podkreślił, że ważnym elementem takiego paktu musi być znacząca obniżka składek płaconych od pensji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane