Rolf Demuth zbuduje fabrykę w Słupskiej SSE

Zbigniew Marecki
opublikowano: 11-01-2002, 00:00

Słupsk. Rolf Demuth, główny udziałowiec koncernu Grupy Schiedera, zamierza wybudować w Słupsku własną fabrykę mebli. Powstanie ona na terenach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Redzikowie, obok drogi do Gdańska.

— Rolf Demuth chce kupić 2–3 hektary gruntu i skorzystać z naszej pomocy w realizacji inwestycji — mówi Ewa Matuska, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Według niej, Rolf Demuth chce rozpocząć budowę fabryki jak najszybciej, może już wiosną.

Jeszcze nie wiadomo, jaki będzie koszt inwestycji, ile osób zatrudni nowa fabryka i jaki typ mebli będzie produkowała. Wiadomo natomiast, że będzie jedną z poważniejszych inwestycji w SSSE. Jej szefowie właśnie ogłosili kolejną turę rokowań z firmami zainteresowanymi wejściem do strefy. Zgłosiło się 12 chętnych. Reprezentują różne branże. Jednak szefowie SSSE na razie nie ujawniają szczegółów.

Do tej pory w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestowało 20 głównie małych firm, wywodzących się ze Słupska i najbliższej okolicy. W sumie zatrudniają nieco powyżej 500 pracowników.

Grupa Schiedera zamierza natomiast rozpocząć wkrótce produkcję włoskich mebli w obiektach Słupskich Fabrykach Mebli, które do nich należą. Zgodnie z zapowiedziami, pracę ma tam znaleźć około 150 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Marecki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rolf Demuth zbuduje fabrykę w Słupskiej SSE