Rolnicy rozpoczną handel w Internecie

Piotr Wielicki
opublikowano: 22-02-2001, 00:00

Rolnicy rozpoczną handel w Internecie

Rolnicy z Wielkopolski będą mogli sprzedawać swoje produkty korzystając z Internetu. Giełda Rolno-Ogrodnicza, która prowadzi komputerowy system informacji o ilości i jakości produkowanej przez rolników żywności, podpisała w tej sprawie porozumienie z Izbą Rolną oraz z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

W bazie danych Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej swoje oferty będą mogli składać rolnicy z całego regionu. Dotychczas z systemu korzystali rolnicy tylko z kilkunastu gmin Wielkopolski.

Utworzona 26 listopada 1992 r. WGRO jest pierwszym w Polsce rynkiem hurtowym owoców, warzyw, kwiatów żywych i sztucznych oraz artykułów spożywczych spełniających standardy Unii Europejskiej. Stanowi stałe miejsce zaopatrzenia dla około 5 tys. firm z Polski środkowo-zachodniej i północnej. Roczne obroty giełdy są szacowane na 400-500 mln zł. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu