Rolnicy zdążyli z wnioskami o dopłaty

Polska Agencja Prasowa SA
16-05-2005, 15:59

1 milion 399 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie do gruntów wpłynęło do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 15 maja tego roku. Agencja przyjmuje wnioski bez żadnych potrąceń wypłat także w poniedziałek 16 maja - poinformowała PAP rzecznik Agencji Iwona Musiał.

1 milion 399 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie do gruntów wpłynęło do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 15 maja tego roku. Agencja przyjmuje wnioski bez żadnych potrąceń wypłat także w poniedziałek 16 maja - poinformowała PAP rzecznik Agencji Iwona Musiał.

    Rzecznik zaznaczyła, że zgodnie z przewidywaniami, rolnicy na czas uporali się ze złożeniem wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2005 rok i do biur Agencji wpłynęło już niemal tyle wniosków, co w poprzednim roku. 

    Rolnicy mogą składać wnioski jeszcze dzisiaj, biura będą pracowały tak długo, jak długo będą rolnicy, każdy zostanie obsłużony" - zapewniła.  Przedłużenie terminu przyjmowania wniosków o jeden dzień wynika zunijnego rozporządzenia, według którego, jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni. 15 maja wypadł w niedzielę. 

    Jak zaznaczyła Musiał, trudno jest jeszcze określić, ile wniosków ostatecznie wpłynie do Agencji, ale na pewno będzie ich więcej niż w poprzednim roku. Wnioski można przesyłać także pocztą.

    Musiał dodała, że od poprzedniej akcji zbierania wniosków w ewidencji gospodarstw zarejestrowało się 150 tys. gospodarstw, które obecnie mogą ubiegać się o dopłaty.   Najwięcej rolników złożyło wnioski w woj. podkarpackim (104 proc. ubiegłorocznej liczby), najmniej w opolskim - ok. 95 proc.

    Od 17 maja do 10 czerwca biura powiatowe będą jeszcze przyjmowały wnioski, ale za każdy dzień zwłoki rolnikowi będzie odliczany 1 proc. płatności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rolnicy zdążyli z wnioskami o dopłaty