Rolnicza agencja może się nie zatankować

Paweł Janas
opublikowano: 24-05-2010, 06:45

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poszukuje dostawcy paliw. Niestety, nikt nie spełnia wymogów przetargowych.

To może być dla firm paliwowych niezła gratka. W połowie maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) ogłosiła przetarg na dostawy paliw. W grę wchodzi zamówienie na 2,9 mln litrów, w tym głównie benzyny bezołowiowej Eu-95 i — w mniejszym stopniu — oleju napędowego. Rodzi się jednak pytanie, czy przetarg w ogóle uda się zrealizować. Potencjalny oferent musi bowiem mieć pięć punktów sprzedaży (czytaj: stacji) w Warszawie, trzy punkty w każdym mieście wojewódzkim oraz co najmniej jeden punkt w każdym powiecie. A tych jest w Polsce 379! Ze spełnieniem pierwszych dwóch zapisów problemu nie miałaby większość dużych operatorów. Gorzej z ostatnim. Wydawać by się mogło, że warunek ten bez problemu spełni PKN Orlen, lider krajowego rynku paliw. Okazuje się jednak, że nie, bo nie w każdym powiecie w Polsce PKN Orlen ma własną stację.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Rolnicza agencja może się nie zatankować