Rolnik może zmienić właściciela

Wiktor Szczepaniak
01-06-2011, 06:58

Chętnych do przejęcia znanej firmy, której współwłaścicielem jest Krzysztof Gołębniak nie powinno zabraknąć

Znawcy polskiej branży rolno-spożywczej konsekwentnie lansują tezę o konieczności jej dalszej konsolidacji, z powodu m.in. wciąż niskiej konkurencyjności i siły przebicia na światowym rynku, rosnącej siły przetargowej sektora handlowego czy wreszcie postępującego wzrostu cen i zawirowań na rynku surowców. Wiele wskazuje na to, że konsolidacja rynku spożywczego znowu przyspieszy — za sprawą firmy Rolnik z Mikołowa (woj. śląskie).

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez "PB" z kilku niezależnych źródeł na rynku kapitałowym oraz w branży spożywczej wynika, że właściciele firmy specjalizującej się w przetwórstwie warzyw przymierzają się do jej sprzedaży.

Tymczasem przedstawiciele firmy Rolnik, należącej do Józefa Rolnika oraz Krzysztofa Gołębniaka, wszystkiemu zaprzeczają. Twierdzą, że uzyskane przez nas informacje nie są zgodne z prawdą. O tym, że coś jest na rzeczy, przekonują jednak przedstawiciele branży owocowo-warzywnej.

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu". Kup online!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Rolnik może zmienić właściciela