Ropa Brent najdroższa od października

opublikowano: 25-04-2019, 09:47

Kurs ropy Brent przekroczył w czwartek 75 USD po raz pierwszy od października ubiegłego roku. Wzrost ceny surowca wiązany jest wciąż z decyzją USA o całkowitym zablokowaniu eksportu ropy z Iranu.

Kurs ropy Brent doszedł w czwartek do 75, 12 USD. Obecnie baryłka surowca z czerwcowych kontraktów drożeje o 0,7 proc. do 75,08 USD.

Notowania ropy Brent od 31 października 2018 r.
Zobacz więcej

Notowania ropy Brent od 31 października 2018 r.

Ropa Brent drożeje piątą sesję z rzędu. W środę saudyjski minister energii powiedział, że jego kraj nie widzi potrzeby natychmiastowego działania na rynku ropy w związku z decyzją o całkowitym zablokowaniu od 1 maja eksportu irańskiej ropy. Wcześniej osiem krajów mogło kupować ropę w Iranie pomimo ponownego nałożenia w listopadzie sankcji na ten kraj przez USA. Biały Dom sygnalizował, że Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie uzupełnią dostawy ropy po wycofaniu z rynku irańskiego surowca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu