Ropa jest najtańsza od 15 miesięcy

opublikowano: 15-03-2023, 22:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Fala technicznej wyprzedaży przyczyniła się do spadku ceny ropy najniżej od 15 miesięcy. Kurs ropy WTI pierwszy raz od 2021 roku spadł poniżej 70 USD, donosi Bloomberg.

Środowe notowania na rynku ropy toczyły się w otoczeniu awersji do ryzyka. Wywołało je ożywienie obaw o kondycję sektora bankowego spowodowane przez potężną przecenę Credit Suisse, drugiego banku Szwajcarii. Firmy finansowe ponadto próbowały ratować się przed ekspozycją na spadki cen na rynku opcji sprzedając kontrakty na ropę zgodnie ze strategią delta hedging, wskazuje Bloomberg.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Na zamknięciu sesji na NYMEX kurs baryłki ropy WTI z kwietniowych kontraktów spadał o 5,2 proc. do 67,61 USD. Ostatni raz wiodący kontrakt zamknął się poniżej 70 USD w grudniu 2021 roku. Na ICE Futures Europe ropa Brent z majowych kontraktów taniała o 4,9 proc. do 73,69 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane