Ropa minimalnie zdrożała

opublikowano: 10-05-2021, 21:27

Cena ropy WTI rosła minimalnie na zamknięciu sesji na NYMEX w związku z osłabieniem obaw spowodowanych przez problemy Colonial Pipeline.

Operator największego rurociągu przesyłającego paliwa na wschodnim wybrzeżu USA musiał wstrzymać działalność na kilka dni z powodu ataku hakerskiego. Wywołało to obawy o stabilność rynku paliw. W poniedziałek kurs ropy WTI rósł z tego powodu nawet o 1,3 proc. Kiedy spółka zasygnalizowała tego samego dnia, że przywróci przesył do końca tygodnia kurs zaczął spadać nawet o 1,45 proc. Ostatecznie na zamknięciu sesji na NYMEX cena baryłki ropy WTI z wiodących, czerwcowych kontraktów, rosła o 2 centy do 64,92 USD. Kurs benzyny z czerwcowych kontraktów, który rósł w poniedziałek nawet o 2 proc., jest obecnie o niespełna 0,1 proc. wyższy niż na zamknięciu poprzedniej sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane