Ropa najdroższa od dwóch miesięcy

Marek Druś
opublikowano: 31-07-2017, 07:41
aktualizacja: 31-07-2017, 07:43

Cena ropy rośnie w poniedziałek rano. Powodem jest mniejsza podaż w USA, a także zbliżające się nałożenie sankcji na Wenezuelę, donosi Reuters.

Ropa Brent była notowana w poniedziałek rano po 52,90 USA i była najdroższa od 25 maja. Ropa WTI z kontraktów terminowych drożała o 0,3 proc. do 49,87 USD.

Notowania ropy WTI od 25 maja
Zobacz więcej

Notowania ropy WTI od 25 maja

Zarówno ropa Brent, jak i WTI, zmierzają do zakończenia zwyżką szóstej sesji z rzędu. Od ostatniego spotkania wiodących członków OPEC i innych znaczących producentów, podczas którego dyskutowano potencjalne zmniejszenie podaży surowca, ropa zdrożała już o ok. 10 proc., zwraca uwagę Reuters.

- Zapasy w USA mocno spadają, Arabia Saudyjska wydaje się chcieć odegrać swoją rolę jako największego na świecie decydującego o podaży producenta, a zbliżające się nałożenie przez USA sankcji na Wenezuelę prawie z pewnością będą wsparciem dla wzrostu notowań ropy – napisał Jeffrey Halley, analityk OANDA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa najdroższa od dwóch miesięcy