Ropa nieco tańsza, rafineria w Basrze wznowiła pracę

opublikowano: 12-08-2003, 12:33

LONDYN (Reuters) - Ropa była nieznacznie tańsza wczesnym popołudniem we wtorek z powodu informacji o wznowieniu pracy rafinerii w Basrze, która wytwarza 140.000 baryłek ropy dziennie.

Jednak analitycy nie spodziewają się znacznego spadku cen przed środową publikacją danych o zapasach surowca w USA. Do godziny 12.27 cena baryłki ropy Brent z dostawą we wrześniu spadła o sześć centów do 29,85 dolara.

W poniedziałek ceny zaczęły spadać, gdy przedstawiciel rafinerii w Basrze, największej w południowym Iraku, poinformował, że wznowiła ona pracę. Przez cały weekend rafineria była zamknięta z powodu braku prądu. Z tego samego powodu w poniedziałek pracę przerwał terminal przeładunkowy Mina al-Bakr.

((Tłumaczył: Piotr Skolimowski; Redagował: Tomasz Krzyżanowski; Reuters Messaging: piotr.skolimowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa nieco tańsza, rafineria w Basrze wznowiła pracę