Ropa odbija po najmocniejszym spadku w tym roku

DI, PAP
opublikowano: 30-03-2012, 08:37

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną, a ceny surowca odbijają się po najmocniejszym spadku w tym roku - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 82 centy, do 103,60 USD.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 31 centów, do 122,70 USD za baryłkę.

Inwestorzy spekulują, że sankcje nakładane na Iran zostaną zaostrzone, a to wpłynie negatywnie na rynki ropy.

Następna tura negocjacji nuklearnych między Iranem a grupą "5 plus 1" odbędzie się 13 kwietnia - ogłosił w środę irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi.

W ostatnim czasie Iran i grupa "5 plus 1", w której skład wchodzi pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja) i Niemcy, wyraziły gotowość do wznowienia negocjacji.

Iran cały czas odrzuca oskarżenia Zachodu, że jego program nuklearny jest tylko przykrywką do produkcji broni nuklearnej.

Teheran podkreśla, że prace te służą wyłącznie celom cywilnym.

USA i UE nałożyły już sankcje na Iran, mające odwieść ten kraj od wzbogacania uranu.

W czwartek ropa na NYMEX staniała do 102,78 USD za baryłkę, najniższego poziomu zamknięcia od 16 lutego.

W tym tygodniu surowiec na NYMEX staniał o 3,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa odbija po najmocniejszym spadku w tym roku