Ropa tanieje po 18-miesięcznym szczycie

Ropa tanieje po uprzednim osiągnięciu najwyższej ceny od lipca 2015 r. Do przeceny przyczynił się wzrost zapasów surowca w Stanach Zjednoczonych powodujący wzrost nadpodaży, informuje Bloomberg.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Kontrakty w Nowym Jorku spadały o 1,1 proc. po tym jak wcześniej wzrosły o 6,2 proc. podczas ośmiu wzrostowych sesji z rzędu czyli najdłuższym ciągłym okresie zysków od blisko siedmiu lat. Jak podał American Petroleum Institute was, zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,2 mln baryłek. Prognoza rządowa zakładała jednak ich spadek.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na luty na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 53,46 USD, po zniżce o 60 centów, czyli 1,1 proc.

Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie traci 4 centy do 56,18 USD za baryłkę. Kontrakt ten wygasa w czwartek. Brent w dostawach na marzec tanieje o 14 centów do 56,82 USD/b.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ropa tanieje po 18-miesięcznym szczycie